POLOWANIE TURYSTYKA REKREACJA 
SUWAŁKI

Biuro polowań posiada koncesję Ministra Ochrony Środowiska i ZNL nr DLŁ - 752/112/96 oraz jako organizator turystyki figuruje w Centralnym Rejestrze Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki pod numerem 01879.

Spływy kajakowe



Nasze biuro organizuje również spływy kajakowe na terenie Suwalszczyzny i Mazur. Szczególnie polecamy spływy rzekami: Czarna Hańcza, Pisa oraz Rospuda. Pragniemy podkreślić, iż krajobraz i ukształtowanie regionu, jak również różnorodność przyrodnicza przyciąga ludzi poszukujących wyciszenia i ucieczki od życia codziennego.

SPŁYWY CZARNĄ HAŃCZĄ

Nazwa: Czarna Hańcza
Długość: 141,7 km (w Polsce 107,8 km)
Źródło: Wiżajny
Głębokość: – (śr. m.)
Ujście: rz. Niemno

Nazwa: Kanał Augustowski
Długość: 102 km (w Polsce 80 km)
Głębokość: – (śr. m.)
Funkcja: łączy Biebrzę z Niemnem,
szlak turystyczny

Nazwa: jez. Wigry
Powierzchnia: 2187 ha
Głębokość: do 73 m.

Opis szlaku:
    Czarna Hańcza jest najbardziej znanym i reklamowanym szlakiem kajakowym Polski. Miejscem startu oferowanego przez nas spływu jest Stanica Wodna PTTK Stary Folwark nad jeziorem Wigry (ok.10 km od Suwałk). Duże wyspy i liczne zatoki tego akwenu są wielkim atutem. Tutaj szczególnie polecamy przyjrzeć się pokamedulskiemu zespółowi klasztornemu posiadającemu bardzo bogatą historię sięgającą XVII w.. Obraz tego barokowego kościoła i zespółu eremów malowniczo położone na półwyspie szczególnie pozostają w pamięci. Trudno pominąć taką atrakcję. Następny etap naszego spływu to leniwie wijący się pośród pięknych lasów Suwalszczyzny i płaską, sandrową równiną Puszczy Augustowskiej to ostatni odcinek Czarnej Hańczy na terenie Polski. Tutaj przychodzi pora na wpłynięcie do Kanału Augustowskiego, którym podążać będziemy do końca naszej wyprawy. Będziemy mieli okazję przyjrzeć się wszystkim urządzeniom hydrotechnicznym obsługującym 7 śluz, które będziemy musieli pokonać. Całą trasę kończy miasto Augustów z wieloma zabytkami oraz bogatą bazą hotelowo-noclegową.

SPŁYWY ROSPUDĄ

Nazwa: Rospuda (w dolnym brzegu Netta)
Długość: 102 km
Źródło: j. Supienie
Głębokość: – (śr. m.)
Ujście: rz. Biebrza

Opis szlaku:
    Wyprawę rozpoczynamy od źródła rzeki – jeziora Supienie. Trasa bardzo urozmaicona, pozwalająca zadowolić turystów o różnych upodobaniach. Spływ od prawie górskiej rzeki z kamienistym dnem i wysokich, często zalesionych brzegach przeradza się w wolno płynącą nizinną rzekę o brzegach najczęściej zabagnionych i porośniętych szuwarami. Właśnie takie przeistaczanie się terenu jest częstym atutem przy wyborze właśnie tego szlaku i zachęcają do ponownego odbycia tej ekstremalnej przygody. Przeszkody jakie napotykamy na trasie w postaci kamienistych płycizn i głazów z szybkim prądem oraz wykroty drzew grodzące koryto rzeki, zapewne dla jednych są utrudnieniami, ale dla innych wyzwaniem. Dlatego z tych względów zniechęcamy Państwa do wyboru tej trasy. Dodatkową atrakcją w czasie proponowanego przez nasze biuro spływu jest możliwość przepłynięcia przez dziewięć jezior, pokonując różniące się od siebie dwie krainy – Pojezierze Suwalskie z bogatą rzeźbą polodowcową oraz płaską, sandrową równinę Puszczy Augustowskiej. Momentami rzeka płynie przez stare miejscowości z licznymi zabytkami, m.in. Filipów, Dowspuda – z ruinami pałacu i pozostałym portykiem zbudowane w stylu neogotyckim. Warto również udać się do małej wsi Matłak, gdzie odkryto najstarsze ślady pobytu człowieka na Suwalszczyźnie prawdopodobnie z okresu środkowej epoki kamiennej (7000 – 4000 lat p.n.e.). Po dopłynięciu do ujścia rzeki Szczeberki z lewej strony wpływamy na nią. Od tej pory płynąc będziemy pod prąd, aż dotrzemy nad jezioro Blizno do miejscowości Ateny po czym po dotarciu do Aten wracamy na Rospudę. Spływ zakończymy w Augustowie.

SPŁYWY PISĄ

Nazwa: Pisapisa
Długość: 80 km
Źródło: j. Roś
Głębokość: do 2 m.
Ujście: rz. Narew

Opis szlaku:
    Malowniczy szlak o charakterze typowo, nizinnym. Momentami rzeka płynie w otoczeniu terenów leśno-pagórkowych lecz również jej odcinkami są podmokłe łąki. Szlak łatwy – brak stałych przeszkód wymagających przeniosek), o najciekawszym odcinku górnym i dolnym z terenami leśnymi i niewielkimi wzniesieniami terenu. Na przeważnie całym odcinku spływu Pisa wije się i silnie meandruje. Środkowy bieg łąkowy i podmokły. Pisa połączona jest niemal ze wszystkimi jeziorami mazurskimi daje możliwość przeniesienia się w klimat nizinnej, nieuregulowanej i spokojnej rzeki, płynącej początkowo pośród zalesionych terenów obrzeża Puszczy Piskiej, a dalej w otoczeniu łąk i piaszczystych, równinnych terenów etnograficznych Kurpiów. Na wyskości Nowogrodu wpada do Narwi kończąc naszą wyprawę.